Öğrencilerimizin okullarında mutlu olmalarından, bedensel ve duygusal açıdan güzel yetişmelerinden, yabancı dil öğrenmelerinden, teknolojiyi iyi ve doğru kullanabilmelerine kadar tüm detayları ile "Tam Eğitim ve Öğretim Modeli" ile eğitim konusunda ufuk açan başarılar elde edeceğiz.

Özgün Uygulamalar

Kent Eğitim Koleji’nde Anadolu Lisesinde öğrencilerimiz 9. sınıftan itibaren sistemli bir hazırlık süreci çerçevesinde üniversite sınavlarına hazırlanırlar.

Kent Eğitim Koleji’nde 12. sınıf öğrencileri “Kişiye Özel Dershanesiz Okul Sistemi” ile bu hizmetlerin hepsinden okul çatısı altında yararlanırlar.

Branşlarında başarılı ve tecrübeli eğitmenlerimiz, TYT-AYT sınavlarına yönelik olarak öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap vererek, öğrencilerimizi kendi zirvelerine çıkarırlar ve onların hedefledikleri üniversitelere girmelerini sağlarlar.

TYT-AYT göz önüne alınarak oluşturulan 12. Sınıf ders programı ile öğrenciler, 1250 saat ders ve 250 saat etüt çalışmasının yanı sıra 44 deneme sınavına katılırlar. Her öğrenci için özel haftalık çalışma programı takip edilir. Bu sayede öğrenciler bireysel çalışma alışkanlığı kazandırırken kendini tanıma imkânına sahip olurlar.

Kent Eğitim Koleji’nde her öğrencimiz ile özel olarak ilgilenen ve takip eden bir eğitim koçu bulunur. Eğitim koçlarımız her ay velilerimizi arayarak öğrencinin durumu ve gelişimi hakkında bilgi verir, veliden bilgi alır ve bu bilgileri rapor halinde rehberlik birimiyle paylaşır.

15 gün boyunca anlatılan konuları kapsayan Konu Kavrama Sınavları ile öğrencilerimizin performansları Ölçme Değerlendirme Birimi tarafından ayrıntılı olarak değerlendirilerek görülen eksikler haftalık programlanan Yansıma çalışmalarıyla kapatılır.

Dönem içine serpiştirilmiş TYT-AYT deneme sınavları ve ayrıntılı analizlerle öğrencilerimizin gelişimi sürekli takip edilir. “Tıpkısının Aynısı” sınavlarımızda ise TYT-AYT provaları yapılırken gerçek sınav şartları uygulanarak öğrencilerimize gerçeğe yakın bir tecrübe yaşatmak amaçlanır.

Sınava girecek olan öğrencilerimiz için en önemli nokta, derslerle edindikleri bilgilerin pratiğe dökülerek kalıcılık kazanmasıdır. Bu bilinci öğrencilerimizde yaratmak amacıyla günlük, haftalık ve dönemlik ödevler verilir ve verilen her ödev takip edilir. Sonuçlar K12 sistemiyle velilerimize duyurulur.